Renowacja podłogi drewnianej Warszawa - co trzeba wiedzieć

Nawet stara drewniana podłoga może wyglądać jak nowa, jeśli podda się ją zabiegom renowacyjnym. Drewno po usunięciu wierzchnich zniszczonych warstw ukazuje na nowo swoje piękno. Renowacja podłogi drewnianej obejmuje cyklinowanie, wypolerowanie oraz zabezpieczenie

  • Renowacja podłogi drewnianej Warszawa

ochronną warstwą oleju lub lakieru. Można jej poddać każdy rodzaj drewnianej podłogi pod warunkiem, że nie jest ona zbyt cienka dla zachowania jej stabilności.

Renowacja podłóg drewnianych Warszawa – czemu lepiej powierzyć ją specjalistom?

Renowacja podłóg drewnianych musi być przeprowadzona fachowo, jeśli ma przywrócić staremu parkietowi czy deskom dawne piękno. Naprawy drewnianej podłogi lepiej nie podejmować się samodzielnie, jeśli nie posiada się fachowej wiedzy, ponieważ można ją uszkodzić, zniekształcić i niedokładnie zabezpieczyć. Nieumiejętne cyklinowanie podłóg może spowodować nierówności, a nawet odspojenie klepek. Specjaliści z naszej firmy zrobią to profesjonalnie i bezpyłowo, dzięki czemu nie będzie konieczne gruntowne sprzątanie po cyklinowaniu. Następnie wypolerują podłogę, aby idealnie ją wygładzić i dobrze zabezpieczą przed działaniem szkodliwych czynników, jak woda, wilgoć, czy wysoka temperatura i zbyt suche powietrze.

Renowacja podłogi drewnianej Warszawa – co dokładnie obejmuje?

  • Renowacja podłogi drewnianej Warszawa

Usługi renowacji podłóg drewnianych Warszawa mogą objąć różne zabiegi w zależności od stopnia zniszczenia i wyboru przez inwestora sposobu konserwacji. Pierwszym etapem jest cyklinowanie parkietu, które może obejmować usunięcie lakieru i zniszczonych warstw drewna, lub w przypadku chęci wymiany samego lakieru, można zastosować cyklinowanie cienkowarstwowe. Jeśli natomiast zniszczenia są duże, konieczna będzie też naprawa podłogi drewnianej, czyli wymiana niektórych klepek, czy też szpachlowanie w przypadku powstałych w użytkowaniu szczelin. Dopiero naprawiona i poddana cyklinowaniu podłoga nadaje się do dalszego etapu prac, czyli idealnego wygładzenia poprzez polerowanie oraz zabezpieczenia w postaci olejowania lub lakierowania. O tym, który sposób wybrać decyduje inwestor, ale w razie potrzeby nasi fachowcy profesjonalnie doradzą rozwiązanie optymalne w danej sytuacji.

Odnawianie podłóg drewnianych i schodów Warszawa – kompleksowo

Oferujemy kompleksowe usługi renowacji parkietu w Warszawie oraz innych podłóg drewnianych, a także odnawianie starych drewnianych schodów i balustrad. Warto powierzyć zarówno naprawę podłogi drewnianej, jak i schodów jednej firmie. Pozwoli to zaoszczędzić czas, a także ma się pewność, że zostaną zastosowane te same lakiery, a odnowiona podłoga i schody będą stanowiły spójną całość. Nasi fachowcy szybko ocenią stan parkietu, czy schodów i podpowiedzą, jaki rodzaj lakieru zastosować, czy może lepiej zdecydować się na olejowanie drewnianej nawierzchni. Profesjonalne doradztwo w tej kwestii jest konieczne, ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który sposób zabezpieczenia drewna będzie lepszy. Wszystko zależy od tego, jaki wygląd podłogi inwestora interesuje bardziej oraz jak intensywnie będzie eksploatowana w przyszłości, a także czy wyrazi on chęć regularnej pielęgnacji, czy też nie. Usługa renowacji połączona z olejowaniem różni się też cenowo od tej z opcją lakierowania.

Jeżeli konieczna jest naprawa podłóg w twoim mieszkaniu, skontaktuj się z nami, a razem znajdziemy najlepsze rozwiązania, a po wykonaniu usługi zostawimy mieszkanie w nienagannej czystości.