Cyklinowania parkietu Warka

Schody i podłogi wykonane z drewna doskonale podkreślają piękno każdej aranżacji. Świetnie sprawdzają się jako element ocieplający wnętrz wykończonych w minimalistycznym, skandynawskim stylu. W otoczeniu drewnianych powierzchni można odczuć wyjątkowe połączenie z naturą. Jednak stare, zniszczone powierzchnie drewniane przestają cieszyć mieszkańców. Porysowane podłogi, z odchodzącym lakierem często wymagają renowacji i odświeżenia. Drewno to materiał bardzo ekologiczny, który doskonale nadaje się do renowacji. 

Cyklinowanie podłogi - Warka

  • cyklinowania parkietu Warszawa Ursynów

Najważniejszym etapem renowacji podłogi jest cyklinowanie. Proces cyklinowania polega na usunięciu starej, zniszczonej powierzchni, która przestała już pełnić funkcję zabezpieczającą drewno.  Do renowacji podłóg zaleca się wybierać doświadczonych i świadomych procesu renowatorów, którzy oprócz usunięcia lakieru, będą potrafili także wyrównać drobne rysy, wgłębienia, czy wgniecenia.  Na terenie Warki działają ekipy, które oprócz cyklinowania parkietu wykonują szereg prac związanych z renowacją podłogi, np. wymianę uszkodzonych desek, szpachlowanie, a także tzw. zastrzyki. 

Lakierowania i olejowanie podłogi - Warka

Wycyklinowana i wypolerowana podłoga powinna stanowić jednolitą taflę drewna i być wolna od rys i wgłębień. Tak przygotowana podłoga nadaje się do lakierowania, tzn. nałożenia odpowiedniej warstwy zabezpieczającej. Drewno jest materiałem higroskopijnym. Nie zabezpieczone będzie narażone na niekorzystne działanie wody i wilgoci. Lakier tworzy na powierzchni drewna barierę ochronną.  W sprzedaży dostępne są lakiery wodne i chemiczne. Przed podjęciem decyzji o wyborze warstwy zabezpieczającej warto zasięgnąć porady doświadczonego renowatora, który pomoże wybrać odpowiednie zabezpieczenie uwzględniając stopień eksploatacji powierzchni. Aby zmienić kolor drewna stosuje się olejowanie podłogi, jednak warto wiedzieć, że olej nie tworzy głębokiej warstwy zabezpieczającej. Specjalista pomoże nam dobrać specjalistyczny lakier, który nie będzie wchodził w reakcję z olejowaną powierzchnią.  

Renowacja schodów i podłóg drewnianych - Warka 

Renowacja schodów i podłóg drewnianych wymaga ogromnego doświadczenia renowatora. Proces renowacji schodów drewnianych wiąże się z bardzo dużą ilością pracy konieczną do wykonania. Powierzchnię podłogi, trepy czy podstopnice mogą zostać wycyklinowane maszynowo. Elementy dodatkowe, takie jak balustrady czy żłobienia muszą być oczyszczone ręcznie. 

  • cyklinowania parkietu Warszawa Ursynów

Poszukując ekipy, której powierzymy renowację schodów czy podłóg drewnianych warto kierować się opiniami innych inwestorów, ale także poziomem wiedzy i doświadczeniem pracowników. W Warce z powodzeniem można znaleźć ekipę cieszącą się bardzo dobrą opinią. 

Montaż listew przypodłogowych - Warka

Elementem zwieńczającym renowację podłóg drewnianych są listwy przypodłogowe. Zaleca się, aby proces renowacji zakończyć wymianą listew przypodłogowych na nowe. W sprzedaży dostępne są listwy wykonane z płyt MDF, które z łatwością można dopasować do kształtu ścian. 

Barwienie podłóg i schodów - Warka 

Olejowanie drewnianych powierzchni to świetny sposób na wydobycie naturalnego koloru drewna lub nadanie mu zupełnie nowego odcienia.  Warto wiedzieć, że olejowana podłoga powinna zostać zabezpieczona specjalnym lakierem. Doświadczony pracownik pomoże nam dobrać dodatkową warstwę, która w pełni zabezpieczy naszą podłogę lub schody.