Olejowanie i lakierowanie podłogi drewnianej Warszawa - co warto wiedzieć?

Naturalna drewniana podłoga może zachwycać pięknem przez długie lata, jeśli się o nią właściwie zadba. Drewno jako materiał higroskopijny musi być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody i wilgoci. Z tego względu po każdym cyklinowaniu konieczne jest odpowiednie

  • Olejowanie i lakierowanie podłogi drewnianej

zabezpieczenie przed czynnikami, które mogą mu szkodzić. Najlepszą ochroną drewnianej podłogi jest jej lakierowanie lub bardziej ekologiczne olejowanie.

Olejowanie podłogi Warszawa – odkryj piękno ukryte w drewnie

Olejowanie podłogi w naturalny sposób zabezpiecza drewno przed wnikaniem w nie wilgoci, czy kurzu. Drewno kocha olej i pod jego działaniem uwydatnia swoje piękno. Olejowanie w odróżnieniu od lakierowania powoduje przenikanie środka do głębszych warstw drewna, ukazując jego piękną słojowaną strukturę. Mimo że olejowanie podłóg drewnianych może wydawać się zabiegiem łatwym do przeprowadzenia, lepiej powierzyć to zadanie fachowcom, ponieważ nie każdy rodzaj drewna chłonie olej w takim samym stopniu. Trzeba wiedzieć, jak to zrobić i ile środka zastosować, aby podłoga równomiernie go przyjęła. Nasza firma wykonuje nie tylko cyklinowanie podłóg drewnianych w Warszawie, ale też olejowanie. Fachowcy z doświadczeniem przywracają urodę i funkcjonalność nawet bardzo starym deskom, czy parkietom. Trzeba jednak wiedzieć, że olejowane podłogi wymagają regularnej pielęgnacji. Należy przeprowadzać czyszczenie podłóg drewnianych za pomocą specjalnych środków. Ich zaletą jest jednak to, że wyglądają bardzo naturalnie i nie wymagają zdarcia poprzednich warstw przed kolejnym olejowaniem, jak to ma miejsce w lakierowaniu. Są też bardziej ekologiczne niż podłogi lakierowane.

Lakierowanie podłóg drewnianych Warszawa – postaw na trwałość i połysk

  • Olejowanie i lakierowanie podłogi drewnianej

Lakierowanie podłogi lakierem zabezpieczy ją na długie lata przed działaniem wilgoci i wnikaniem zabrudzeń w strukturę drewna. Lakier stworzy na niej warstwę ochronną, przez którą nie będą przedostawały się czynniki, które mogłyby jej zaszkodzić. Jest to sposób stosowany od lat, a obecnie istnieje możliwość dobrania nietoksycznego lakieru wodnego, który szybko schnie i pozwala na zastosowanie go nawet wtedy, gdy mieszkańcy są zmuszeni na czas renowacji podłogi mieszkać w remontowanym mieszkaniu. Można też zdecydować się na lakier chemiczny, który może wydzielać toksyczne substancje po nałożeniu do momentu wyschnięcia i wtedy nie zaleca się przebywania w takich pomieszczeniach. Daje on jednak trwalszą ochronę podłogi i można go wybrać, gdy wiadomo, że będzie intensywnie eksploatowana. Lakierowanie podłogi lakierem w Warszawie warto powierzyć naszej firmie, która ma duże doświadczenie w renowacji podłóg drewnianych. Nie tylko fachowo wycyklinujemy parkiet, ale i dobrze go zabezpieczymy. Doradzimy też optymalną metodę ochrony w zależności od rodzaju drewna użytego do jej produkcji i innych czynników, które mogą mieć znaczenie w przyszłym użytkowaniu.

Olejowanie podłogi Warszawa, czy lakierowanie – na co się zdecydować?

Zarówno olejowanie parkietu, jak i lakierowanie mają swoje plusy i minusy. Jeśli ktoś chce, aby jego podłoga wyglądała bardzo naturalnie i jest w stanie regularnie ją pielęgnować, a także okresowo olejowanie podłogi powtarzać, może się na nie zdecydować. Jeśli natomiast nie ma się czasu i środków na regularną konserwację i czyszczenie podłóg drewnianych, wtedy lepiej olejowanie zastąpić lakierowaniem podłogi, które zabezpiecza na dłużej i jest tańsze. Za to olejowanie parkietu jest metodą bardziej naturalną, co docenią z pewnością miłośnicy natury i ekologicznych rozwiązań.

Jeżeli potrzebujesz rady i nadal nie wiesz, czy zdecydować się na lakierowanie, czy olejowanie podłogi w Warszawie lub chcesz zamówić ekipę, która wycyklinuje bezpyłowo stary parkiet, a następnie odpowiednio go zabezpieczy, skontaktuj się z nami.