Cyklinowanie parkietu Grójec

Drewno świetnie sprawdza się jako element wykończenia wnętrz. Powierzchnie drewniane w postaci parkietu czy schodów doskonale ocieplają wnętrze, nadając mu domowego charakteru. Rosnące ceny sprawiły, że właściciele domów i mieszkań coraz częściej podejmują decyzję o odnowieniu podłogi drewnianej. Drewno, jako materiał naturalny, świetnie poddaje się renowacji. Odnowiona podłoga sprawia, że wnętrze zyskuje nowy, zachwycający wygląd. 

  • Cyklinowanie parkietu Otwock

Cyklinowanie podłogi - Grójec

Pierwszym, najważniejszym i jednocześnie najtrudniejszym etapem renowacji podłogi jest cyklinowanie. Dobrze przeprowadzony proces cyklinowania podłogi sprawia, że pozbywamy się nie tylko starej warstwy lakieru, ale także drobnych dziur, wgnieceń i zarysowań.  Poszukując ekipy, której powierzymy cyklinowanie parkietu warto dowiedzieć się, czy jej pracownicy posiadają najnowszą wiedzę, dotyczącą technik renowacji powierzchni drewnianych. Na terenie Grójca swoje usługi wykonują doświadczeni renowatorzy, którzy posiadają bogate doświadczenie, a także liczne kontakty wśród wysokiej klasy specjalistów w całej Polsce.

Lakierowanie i olejowanie podłogi - Grójec

Drugim, bardzo ważnym etapem renowacji podłogi lub schodów drewnianych jest lakierowanie lub olejowanie. Oczyszczone drewno należy zabezpieczyć przed wnikaniem brudu, niekorzystnym działaniem wody i zarysowaniami.  Lakierowanie podłogi wykonuje się w celu nałożenia na drewno, nowej warstwy zabezpieczającej. Doświadczony pracownik weźmie pod uwagę intensywność użytkowania naszej podłogi i pomoże dobrać odpowiedni środek zabezpieczający. 

Lakier jest jednym z najczęściej stosowanych środków, które zabezpieczają podłogę przed wnikaniem drobnych zanieczyszczeń. Stanowi także doskonałą ochronę przed niekorzystnym działaniem wody i wilgoci. 

Olejowanie parkietu pozwala na wydobycie naturalnego koloru drewna, jednak nie tworzy idealnej warstwy zabezpieczającej. Mimo to, część z klientów decyduje się tylko na olejowanie.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są olej, które z powodzeniem można łączyć z niektórymi rodzajami lakierów. W tym przypadku także zaleca się skorzystanie z wiedzy doświadczonego renowatora podłóg.  

Renowacja schodów i podłóg drewnianych - Grójec

  • Cyklinowanie parkietu Otwock

Renowacja podłóg i schodów drewnianych wiąże się bardzo dużym nakładem pracy. Wymagane jest usunięcie starej, zniszczonej warstwy zabezpieczającej z powierzchni schodów, ale także z balustrad i żłobień.  Pierwszy etap renowacji schodów i podłóg może być wykonany maszynowo, jednak renowacja balustrad powinna być wykonywana przy użyciu pracy rąk.  Wybierając ekipę renowacyjną, warto odpytać, czy zakres prac obejmuje montaż listew przypodłogowych na schodach. W związku z tym, że jest to proces bardzo pracochłonny, niektórzy renowatorzy nie chcą go wykonywać. 

Montaż listew podłogowych - Grójec

Listwy przypodłogowe sprawiają, że odnowiona podłoga zyskuje jeszcze świeższy wygląd. W związku z tym, że listwy są ważnym elementem, podkreślającym piękno podłogi, zaleca się ich wymianę na nowe. 

Barwienie podłóg i schodów - Grójec

Olejowanie uznawane jest za najlepszy z dostępnych obecnie sposobów barwienia drewna podłogowego. Olej sprawia, że możliwe jest wydobycie naturalnego koloru drewna. W sprzedaży dostępne są także specjalistyczne barwione oleje, którymi można nadać drewnu dowolny kolor.