cyklinowania parkietu Warszawa Ursynów

Drewno to jeden z najszlachetniejszych materiałów, które wykorzystywane są do wykańczania wnętrz. Zarówno podłoga, jak i schody wyłożone drewnem nadadzą wnętrzu wyjątkowego ciepła i domowego charakteru. Odpowiednia pielęgnacja drewnianych powierzchni wydaje się być kluczowa. Z czasem jednak drewniane podłogi i schody wymagają pomocy specjalistów zajmujących się renowacją drewna. Warto zasięgnąć opinii innych inwestorów i zadbać o to, by renowacja schodów drewnianych i podłogi została wykonana przez profesjonalistów. 

Profesjonalna usługa cyklinowania parkietu - Warszawa Ursynów

  • cyklinowania parkietu Warszawa Ursynów

Proces specjalistycznej renowacji podłogi rozpoczyna się od cyklinowania parkietu. Cyklinowanie polega na usunięciu starej, zniszczonej i brzydko wyglądającej warstwy zabezpieczającej (najczęściej lakieru). Podczas cyklinowania, doświadczony i odpowiednio przeszkolony renowator, usunie także drobne wgłębienia, dziury i nierówności, które powstały w procesie użytkowania podłogi drewnianej. 

Źle przeprowadzony proces cyklinowania może przyczynić się do zwiększenia uszkodzeń w podłodze, powodując dziury, głębokie wgłębienia, a nawet powstawanie wyłamań na luźnych elementach podłogi drewnianej. 

Wybierając profesjonalnego renowatora powierzchni drewnianych w Warszawie Ursynów, warto zapytać czy w swojej pracy wykorzystuje on dodatkowe, ręczne źródło światła, które pomaga w lepszym wyszukiwaniu przebarwień i rys. 

Lakierowanie i olejowanie podłogi - Warszawa Ursynów

Cyklinowane i wypolerowane podłogi drewniane należy odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu wykonuje się lakierowanie parkietu bądź olejowanie. Warto wiedzieć, że lakierowane powierzchnie są odporne na niekorzystne działanie wilgoci i jednocześnie są odporne na brud i zarysowania. 

Olejowanie podłogi przeprowadza się w celu wydobycia lub nadania drewnu odpowiedniego koloru. Samo olejowanie nie zabezpiecza drewna przed działaniem niekorzystnych czynników.

W sprzedaży dostępne jest wiele rodzajów lakierów zabezpieczających. Powierzając specjaliście odnowienie drewnianych powierzchni warto zasięgnąć pomocy w wyborze odpowiedniego środka zabezpieczającego drewno.   

Renowacja podłóg i schodów drewnianych - Warszawa Ursynów

  • cyklinowania parkietu Warszawa Ursynów

Brzydkie, zniszczone podłogi i schody drewniane można odnowić. Decydując się na wybór ekipy renowacyjnej warto zwrócić uwagę na zakres prac związany z odnowieniem powierzchni drewnianych. Profesjonalna renowacja obejmuje: usunięcie starego lakieru z powierzchni parkietu lub schodów, usuwanie dziur i zarysowań poprzez polerowanie, zabezpieczanie powierzchni: lakierowanie lub olejowanie plus lakierowanie. Ostatnim, bardzo pracochłonnym etapem renowacji schodów i podłóg jest montaż listew przypodłogowych.  

Montaż listew podłogowych - Warszawa Ursynów 

Montaż listew przypodłogowych jest bardzo pracochłonny. Oddając swoje podłogi w ręce specjalistów warto poszukać takich, którzy biorą odpowiedzialność za cały proces renowacji. 

Rynek listew przypodłogowych jest bardzo szeroki. Specjaliści zalecają wymianę listew przypodłogowych na nowe. Wyjątek stanowią stare, unikatowe listwy o trudnym do odtworzenia kształcie. 

Barwienie schodów i podłóg drewnianych - Warszawa Ursynów

Najlepszą i najbardziej popularną metodą barwienia schodów i podłóg drewnianych jest olejowanie. Podczas zabiegu olejowania barwnik i olej wnikają głęboko w strukturę drewna. Sprawia to, że drewno zyskuje piękny, intensywny kolor. Olejowanie pozwala także na podkreślenie struktury i rysunku drewna.

Na warszawskim Ursynowie z łatwością odnajdziemy specjalistów, którzy pomogą nam przeprowadzić całościowy proces odnowienia powierzchni drewnianych.