cyklinowanie podłóg Piaseczno

Zadbane powierzchnie drewniane doskonale będą pasowały do każdej aranżacji wnętrza. Otaczając się drewnem na podłodze czy schodach można zbliżyć się do natury i jednocześnie zadbać o pełną ciepła, domową atmosferę. Stare i zniszczone drewno przestaje cieszyć domowników. Rosnące ceny

  • cyklinowanie podłóg Piaseczno

drewna i innych materiałów do wykańczania wnętrz sprawiają, że właściciele domów coraz częściej decydują się na renowację schodów drewnianych i podłogi.  

Profesjonalne cyklinowanie podłóg i schodów - Piaseczno

Cyklinowanie parkietu to pierwszy etap renowacji podłogi. Proces ten polega na usunięciu poniszczonej warstwy, która miała za zadanie zabezpieczać powierzchnię drewna. Doświadczony i świadomy procesu renowator podczas cyklinowania usuwa także drobne dziury, wgniecenia i wgłębienia. 

Ważnym elementem cyklinowania jest polerowanie podłogi. Prawidłowo przeprowadzony proces polerowania pozwala uzyskać jednolitą drewnianą taflę, wolną od rys czy wgłębień. Tylko tak przygotowana podłoga jest gotowa do nakładania warstwy zabezpieczającej. 

Na terenie Piaseczna pracują specjaliści, którzy wykonują cyklinowanie podłogi przy zastosowaniu najnowszych technik. Jednocześnie wykonują szereg prac uzupełniających takich jak: szpachlowanie, zastrzyki, czy wymiana uszkodzonych desek na nowe.  

Lakierowanie i olejowanie podłogi - Piaseczno 

Bardzo ważnym etapem renowacji podłogi jest jej zabezpieczenie. Drewniane powierzchnie zabezpiecza się wykonując zabieg lakierowania parkietu. Wśród najczęściej używanych lakierów są lakiery na bazie wodnej lub chemicznej. 

Aby zmienić kolor drewna stosuje się także lakiery barwione, jednak najlepszą metodą barwienia drewna jest olejowanie. Niestety, olej nie tworzy na powierzchni drewna warstwy zabezpieczającej, dlatego konieczne jest stosowanie mieszanki: olej plus specjalistyczny lakier. 

Decydując się na renowację podłogi lub schodów drewnianych warto sięgnąć po pomoc specjalisty. Doświadczony renowator pomoże w doborze odpowiedniej warstwy zabezpieczającej, która kompleksowo zadba o drewno i jednocześnie będzie odpowiadać na wszystkie potrzeby użytkowników powierzchni drewnianych. 

Renowacja schodów i podłóg drewnianych – Piaseczno

Renowacja podłóg drewnianych i schodów związana jest z ogromem pracy. Proces renowacji wymaga także dużej wiedzy specjalistycznej renowatora. Poszukując firmy, która zajmie się renowacją powierzchni drewnianych, warto dopytać o odbyte szkolenia i kontakty w branży. W Piasecznie, prace renowacyjne wykonują osoby, które cieczą się bardzo dobrą opinią i dużym doświadczeniem. 

  • cyklinowanie podłóg Piaseczno

Prawidłowo przeprowadzona renowacja to przede wszystkim usunięcie starej warstwy lakieru, wyrównanie powierzchni, a także zabezpieczenie drewna nową warstwą lakieru lub oleju plus lakier. 

Prace związane z renowacją balustrad i żłobień powinny być wykonywane ręcznie. 

Montaż listew przypodłogowych - Piaseczno

Odnowioną podłogę należy wykończyć przy użyciu listew przypodłogowych. Zaleca się, aby renowację podłogi i schodów zakończyć nowymi listwami. 

Współcześnie najczęściej używa się listew wykonanych z płyty MDF, które świetnie dopasowują się do kształtu ściany. 

Barwienie podłóg i schodów - Piaseczno 

Olejowanie podłóg i schodów pozwala na wydobycie naturalnego koloru drewna. W sprzedaży dostępne są także oleje barwione, które pozwolą na nadanie drewnianym powierzchniom dowolnej barwy. 

Doświadczony renowator doradzi nam, aby podłogę olejowaną zabezpieczyć dodatkową warstwą lakieru, ponieważ warstwa oleju nie chroni drewna przed brudem, wilgocią czy zarysowaniami.